Town Awards

Club

Boys Name

Girls Name

Adult Name

Colchester  Taylor Cappezzone  Christine Middleton  Bob Chapman
East Haddam  Andy Parker  Christina Stelzer  Peter Luschenat
East Lyme  David Sorrentino  Kennedy Nickerson  John Hadcock
Groton  Joshua Porizky  Hannah Benoit  -
Griswold  Johnny Jones  Nina Wojtkiewicz  Mike O'Brien
Haddam/Killingworth  Mike Mead  Caitlin Gilhuly  Suzanne Mazzotta
Ledyard  Jason Carty  Meghan Grzelak  Bob Gunnels
Lyme-Old Lyme  Matt Hurtt  Colleen Nickerson  Tom Risom
Montville  Stanley Potchoiba  Kaitlyn Johnson  Julie Kelly
New London  Andre Curiel  Elisha Stavropolous  Mary Heap
Norwich  Joseph MacDougall  Jessica Nason  Mark Perkins
Old Saybrook  Jon Drobiarz  Jessica Hunnewell  Scott Giegerich
Preston  Steven Starke  Grace Collins  -
Salem  Graham Cox  Felicia Casciano  Don Griffiths
Stonington  Scott Sears / Spencer Lord  Margaret Meyers  -
Uncas  -  -  Zoltan Nagy
Valley Regional  Johnny Johns  Aubrey Llanes  Cathy Holmes
Waterford  Desi Server  Emily Hare  Tony Spera
Westbrook  Sebastian Afonso  Rachel Cyr  Becky Fusaro

District Awards

Premier Teams

Name

Name

Boys         Fall 2003 League Awards        Girls
 U13 Girls  Ashley Becker  Alyssa Annello  U12A
    1st - Colchester
    2nd - Lyme-Old Lyme
 U12A
    1st - Norwich
    2nd - Waterford
 U15 Girls  Jackie Zebrowski  Stephanie John
 U16 Girls  Erin McGarvey  Stacey Peterson
 U17 Girls  Ali Maynard  Lauren Tasca  U12B+
    1st - Groton
    2nd - Colchester
 U12B+
    1st - Colchester
    2nd - Norwich
     
 U13 Boys  Nick Pezzente  Brendan Hallahan
 U14 Boys  John Bibeau  Bryan Kren  U12B
    1st - Westbrook
    2nd - Salem
 U12B 
    1st - New London
    2nd - East Haddam
 U15 Boys  Nick Otte  Ryan Asphinall
 U16 Boys  Colin Ogilvie  Alexander Keser
 U17 Boys  Jared Novinski  Brian Chappell  U14A
    1st - East Lyme
    2nd - Colchester
 U14A
    1st - Montville
    2nd - East Lyme
 U19 Boys  Matthew Carli  Mike Bobbi
     
 Youth Referees  Steven Redhead  Erin McGarvey  U14B+
    1st - Groton
    2nd - Westbrook
 U14B+
    1st - Valley
    2nd - Colchester
 Adult Referees  Joe Filippetti  
     
 Special Adults  Rich Ronne  John Guigli  U14B 
    1st - Valley
    2nd - East Lyme 2
 U14B 
    1st - Ledyard 2
    2nd - East Lyme 1
   Jim Insigna  Dave Funk